Oldal kiválasztása

A tavasz nemcsak a ragyogó napot és az első meleg napokat hozza magával, hanem a megújulás varázsát is, amire minden nőnek szüksége van

A tavaszi bőrmegújulásról kérdeztük Jóni Renáta kozmetikust, aki számos hasznos tanáccsal látott el minket

A téli időszak után a bőr gyakran fakó és száraz lesz köszönhetően a hideg levegőnek és a jeges szélnek

A téli időszak után a bőr gyakran fakó és száraz lesz köszönhetően a hideg levegőnek és a jeges szélnek

A bőr tél utáni megújulásához meg kell szabadulnod az elhalt sejtek felső rétegétől, hogy serkentsd a regenerációs folyamatot.

A bőr típusától függetlenül 28 napon belül frissül. Ez idő alatt sejtjei és rétegei (hám, dermis és hypodermis) megújulnak. A bőr a test különálló szerve, amely bizonyos funkciót lát el, és védő „rétegként” működik.

A funkcióinak hatékony működése érdekében a bőrt rendszeresen regenerálni kell, hogy pajzsként tudjon működni az egész test számára.

Ez a regeneráció köszönhető, pl. természetes sejtmegújulásnak, amely a bőr legfelsőbb rétegeiben az epidermiszben történik. Amikor a sejtek elpusztulnak, a bőr elkezd leválni és megújulni.

Ennek eredményeként egyenletesebbé válik. A sejtmegújulásnak köszönhetően bőrünk jó védőgáttá válik. Ezt a funkciót regeneráció hajtja végre. Idővel és például külső tényezők hatására, mint a nap a bőr állapota romlani kezd. A sejtek megújulása segít leküzdeni a hámlást.

Ez lehetővé teszi, hogy az irha a lehető leghosszabb ideig megmaradjon az öregedés látható jelei nélkül, és lelassítja a ráncok megjelenését. Bár az epidermisz természetesen megújul, de több technika is segíthet. Ehhez bizonyos bőrápolási eljárások javasoltak.

Szérum peelingek

Szérum peelingek

Pusztítsd el a bőr felső rétegének elhalt sejtjei közötti kötéseket, és hagyd súrlódás nélkül eltávolítani őket. Ez a bennük lévő aktív savaknak köszönhetően lehetséges.

Például szalicilsav. Gyümölcs savak, amelyek nemcsak hámlasztják, hanem hidratálják is a bőrt, helyreállítják a lipid gátját és ragyogóvá teszik. Nagyon jó a hámlasztás az L-aszkorbinsavval, amely fehéríti és nem mellesleg erősíti az ereket is.

A hámlasztó szérumok sajátossága, hogy az itt található hámlasztó komponensek mélyen behatolnak a bőrbe, amelyek serkentik annak megfiatalodását – mondta el kérdésünkre Jóni Renáta kozmetikus. — A szérum peeling számos bőrproblémát megoldhat: kiegyenlíti az állagot és a színt, szűkíti a pórusokat, megszünteti a hyperkeratosist, csökkenti a duzzanatot és a gyulladást. Ugyanakkor nem traumás, nem mérgező és könnyen használható.

Hogyan kell használni

A peeling szérumot hetente 2-3 alkalommal vékony rétegben kell felvinned a bőrre 10-20 percig. Ezt nem szabad gyakrabban csinálni, bármennyire is szeretnéd hamarabb elérni a hatást. Ne távolítsd el a gyógyszert 10 percnél hamarabb.

A hámlasztási folyamat amikor véget ér, a jótékony összetevők elkezdenek behatolni a bőrbe, csökkentik az irritációt és a gyulladást, majd serkentik a sejtmegújulást. Segít csökkenteni a ráncokat, korrigálni a pattanások után maradt hegeket. Ha az eljárás után nincs intenzív hámlás, nem kell megijedni ez nem jelenti azt, hogy a gyógymód nem működik.

Csak arról van szó, hogy a bőr megfelelő ingert kap mellékhatások nélkül. Az aktív hámlás általában súlyos problémák esetén figyelhető meg, és csak a folyamat elején. Ezután a bőr egészségesebb lesz.

Peeling lotionok

Kettős hatásuk van: tonizálják a bőrt, ugyanakkor gyengéden hámlasztják az elhalt hámsejteket. A hatóanyagok itt is gyümölcssavak és a szalicilsav. – A vízben oldódó AHA-kal ellentétben a szalicilsav zsírban oldódik, és jól behatol a faggyúmirigyekbe, tisztítja azokat.

Gyulladáscsökkentő hatása van, gyakran használják zsíros problémás bőr ápolására. A bőrgyógyászatban egyetlen szalicilsavra adott allergiás reakciót sem jegyeztek fel, ezért az egyik legjobb bőrápoló termék minden típusra.

Hogyan kell használni

Először alaposan tisztítsd meg a bőrödet, majd töröld szárazra. Ezután töröld le az arcodat peeling krémmel megnedvesített vattakoronggal. Néhány perc múlva vigyél fel hidratáló krémet.

Az eljárás során gyakran érezhető enyhe égő és bizsergő érzés. Az arc enyhén pirosra fordulhat. Az első napokban a bőr száraz és hámló, de ahogy megszokja, ez a reakció elmúlik, és a bőröd állapota javulni fog.

Peeling rendszerek

Az ilyen eljárások lehetővé teszik az intenzív bőrmegújító folyamat elvégzését otthon. Minden peeling rendszer tartalmaz egy mikrodermabráziós készítményt és egy krémet az utókezeléshez.

Egyes készletek tartalmaznak megoldást a bőröd előkészítésére, egy maszkot a szennyeződések pórusaiból való eltávolítására és egy speciális eszközt szivacsokkal. A dörzsölő krémek alumínium-oxid kristályokat vagy ásványi mikrokristályokat tartalmazhatnak. Regeneráló szer – hidratáló komponensek: hialuronsav és vitaminok.

Az otthoni mikrodermabrázió biztonságos eljárás, de bizonyos esetekben még mindig jobb, ha szakemberre bízzuk és nem mi magunk végezzük el.

Ez a módszer nem alkalmas problémás, érzékeny bőrre, amikor az arcon károsodás és irritáció található. Ha retinolt, szalicilsavat vagy glikolsavat tartalmazó krémeket használsz, a mikro-dermabrázió előtt egy héttel hagyd abba a használatát, és legkorábban két nappal a beavatkozás után folytasd.

A kúra megkezdése előtt feltétlenül ellenőrizd a bőröd érzékenységét, és teszteld a készlet összes készítményét rajta. Az allergia általában nem magára a hámlasztó készítményre, hanem az utána ajánlott krémek további összetevőire jön elő. A mikro-dermabrázió növelheti a bőr érzékenységét a napfényre, de erre tökéletes megoldást nyújt a nappali krém.

Hogyan kell használni

A peeling rendszerek használata egyszerű. Először alkoholt és szappant nem tartalmazó termékkel tisztítsd meg a bőrödet, majd alaposan töröld le, ezután egy kis mennyiségű fényező krémmel kend be, és pár percig körkörös mozdulatokkal masszírozd el az arcodon. Utána a krémet vízzel mosd le és hidratáló krémet alkalmazz.

Az eljárást hetente 1-2 alkalommal érdemes elvégezned, a bőröd érzékenységétől függően.

Szalon peelingek a bőr megújulására

Ha eredményesebb változásra tartanál igényt, és professzionális hámlasztást szeretnél végezni, akkor tavasszal lehet és kell is végezni egy sor felületes kémiai és biológiai hámlasztást, amelyek stimuláló hatást fejtenek ki a bőrödön.

Az ilyen eljárások hatékonyan helyreállítják a bőröd védő lipid-köpenyét, megfiatalítják és erősítik az érfalat a hosszú hideg időszak után.

Enzimes peeling

Hatékony kímélő eljárás, amely nem sérti az epidermisz integritását, és általában nem növeli a bőr ultraibolya sugárzással szembeni érzékenységét, ami különösen fontos a tavasz közepén. Tökéletesen frissíti a fáradt bőrt a kiszáradás és a beriberi jeleivel.

Gyógynövényes peeling

Az egyik legfinomabb és legkellemesebb. Nem okoz komplikációkat és mellékhatásokat. Túl lágy ahhoz, hogy javítsa a súlyos problémákat és radikálisan fiatalítson, de elég hatékony ahhoz, hogy javítsa a bőr általános állapotát, hidratálja és táplálja.

Korall peeling

Kombinált típusú peeling, melynek során kémiai és mechanikai hatás éri a bőrt. Ennek eredményeként megtisztul az elhalt sejtektől, és a tengeri ásványoknak köszönhetően hasznos anyagokkal telítődik. Ez a fajta peeling az egyik legjobb tavaszra.

Mezoterápia

Mezoterápia

 A tél az az évszak, amikor szervezetünk saját erőforrásai minimálisak. Vitaminok hiánya, hosszú távú kitettség számos negatív külső tényezőknek (szél, hideg, hőmérséklet-változások, szárított levegő a helyiségekben stb.) mindez minden bizonnyal hatással van a bőrödre.

A mezoterápia stimulálja a megújulást és a fiatalodás természetes folyamatait. Táplálnod kell a bőrt, a számára szükséges mikroelemekkel és vitaminokkal, hogy helyreállítsd a téli időszak után és egészséges színt és ragyogást adj neki.

Az arc-mezoterápia egy injekciós technika, azonban nem kell félned tőle, mert szinte teljesen fájdalommentes.

A mezoterápiában ultravékony tűket használnak, amelyek segítségével speciális mezoterápiás koktélokat fecskendeznek be. A bőrgyógyász-kozmetikusok szigorúan egyénileg választják ki őket, figyelembe véve a bőröd típusát, problémáit, életkorát és egyéb jellemzőit.

Ne csak külsőleg, hanem belsőleg is tegyél a tökéletes bőr eléréséért!

A vitaminok a bőr egészségének, szépségének és fiatalságának pótolhatatlan forrásai. A táplálékkal ellátott tápanyagok nem elegendőek az optimális vitamin- és ásványianyag-egyensúly fenntartásához.

Elmondjuk, milyen tápanyagok szükségesek az arcbőrödhöz, és milyen hatásuk van.

Miért jók a vitaminok az arcbőrödnek és hogyan segítik a bőrmegújulást?

Számos vitamin közvetlen hatással van az arc és a test bőrének minőségére és állapotára: hiányuk vagy feleslegük kiszáradásban, hámlásban, irritációban, bőrpírban, tónuscsökkenésben, valamint az epidermisz ragyogásának és frissességének elvesztésében nyilvánulhat meg.

A bőr szépségének és egészségének megőrzése érdekében a bőrgyógyászok azt javasolják, hogy a vitamin- és ásványianyag-egyensúlyt belülről és kívülről is pótolják, megfelelő, aktív formulájú kozmetikumok használatával.

A vitaminok minden életkorban szükségesek a bőr számára. A modern kozmetikai formulák élvonalbeli kutatásokon alapulnak, amelyek lehetővé teszik a hatóanyagok összetörésére, kombinálására és tartósítására szolgáló technológiák alkalmazását a legjobb eredmény érdekében.

Az otthoni kozmetikumok alapjául szolgáló bőrvitaminok számos fő feladatot oldanak meg:

  • Táplálja és dúsítsa a sejteket mikroelemekkel, javítja a bőr megjelenését.
  • Hidratálja és puhítja az epidermiszt, erősíti a hidrolipid köpenyét.
  • Segíti a természetes kollagén és elasztin szintézisének fokozását.
  • Csökkentik az idő előtti öregedés látható jeleit és megakadályozzák az újak megjelenését (ráncok, pigmentfoltok, csökkent bőrrugalmasság).
  • Antioxidáns és méregtelenítő hatásúak.
  • Erősíti az epidermiszt és védi annak védő funkcióit.
  • Segít leküzdeni a tökéletlenségeket és a pattanások nyomait (mitesszerek, pattanások).
  • Szabályozza a faggyútermelést, csökkenti az arc zsírosodását.

A VITAMIN

Az A-vitamin származékok az egyik legnépszerűbb antioxidáns vitamin a kozmetológiában. A retinol felelős a sejtek megújulásáért, felgyorsítja azok regenerációs folyamatait, széles körben használják a zsíros, problémás, valamint az érett bőr ápolásában.

Az A-vitamin hatékonyan kiegyenlíti a bőr tónusát és megkönnyebbülését, visszaadja puhaságát, ragyogását és rugalmasságát.

A retinol fényérzékeny, kifejezett hámlasztó hatású, ezért a bőrgyógyászok azt javasolják, hogy párhuzamosan használjanak fényvédőt vagy SPF-es nappali krémet. Az A-vitamin hiánya a védő hidrolipid tulajdonságainak, rugalmasságának és feszességének csökkenését, kiszáradást, hámlást, megvastagodást és a bőr ragyogásának elvesztését okozhatja.

B VITAMINOK

A B-vitamin komplex 11 különböző anyagból áll, amelyek közül a kozmetológiában legelterjedtebbek: B1-vitamin (tiamin), B2-vitamin (riboflavin), B3 (niacinamid), B5 (panthenol), B6-vitamin (piridoxin), B7 ( biotin), B9 (folsav), B10 (H1, para-amino-benzoesav), B12-vitamin (cianokobalamin).

A felsorolt ​​B-vitaminok mindegyike eltérő, de egyformán nélkülözhetetlen hatással van a bőrre: a sejtosztódástól és a légzéstől a bőr védekező funkcióin és erősítésén át az UV-sugárzásig negatív hatásainak csökkentéséig felelősek a lipid-, ill. fehérje anyagcserét.

C VITAMIN

A C-vitamin (aszkorbinsav) egy másik nélkülözhetetlen antioxidáns a szép bőrért. A C-vitamin serkenti a kollagénszintézist, védi a bőrt az idő előtti öregedéstől, kiegyenlíti a tónust (küzd a ráncok, öregségi foltok és akné utáni foltok ellen) és enyhíti az arcot, hidratál, összehúzza a pórusokat, csökkenti a zsírtermelődést és gyulladáscsökkentő hatású.

A C-vitamin érzékeny az UV-sugárzásra, ezért mindig használjon SPF-et tartalmazó fényvédőt. A C-vitamin hiánya a zsíros problémás bőr hátterében kiütések, szárazság és hámlás formájában nyilvánulhat meg.

D-VITAMIN

A D-vitamin elengedhetetlen a sejtmembránok erősítéséhez és a lipidoxidáció csökkentéséhez. A D-vitamin akár 90%-a is szintetizálódik a bőrben az UV-sugarak hatására, ezért ritkán kerül be a kozmetikumokba. Hiányával az arc fáradt, fakó színt kap, sötét karikák jelennek meg a szem alatt, kiszárad, hámlik a bőr.

E VITAMIN

Az E-vitamin vagy a tokoferol egy másik antioxidáns, amely nélkül a bőr fénytelenné válik és nedvessége csökken.

A tokoferol ellenáll a szabad gyököknek, védi a bőrt az idő előtti öregedéstől, elősegíti a bőr feszesítéséért felelős kollagén és elasztin szintézisét, visszaadja annak rugalmasságát, táplál, hidratál, kisimítja, gyorsítja a sérülések gyógyulását, erősíti a hidrolipid köpenyét.

Sok E-vitamin található az olajokban és növényi kivonatokban. Gyakran használják bőrproblémák, például dermatitisz, seborrhea, ekcéma kezelésére.

F VITAMIN

Az F-vitamin népszerű neve linolsav vagy Omega-6, amely nélkülözhetetlen vitamin a száraz és érzékeny bőr számára, amely hajlamos a tökéletlenségek kialakulására. Gyorsan enyhíti a kiszáradást, hámlást, megnyugtatja és puhítja az irritált bőrt, helyreállítja a szövetek rugalmasságát.

Az F-vitamin a hideg évszakban nélkülözhetetlen az ápolószerek összetételében, mivel segít a bőrnek ellenállni a hőmérséklet-változásoknak, erősítve védő tulajdonságait.

K VITAMIN

A K-vitamin elősegíti a zúzódások, a bőr mechanikai sérüléseinek (horzsolások, sebek, égési sérülések) gyors gyógyulását. A mikrokeringés javulásának köszönhetően képes minimalizálni az érhálózat súlyosságát, enyhíti a szem alatti zúzódásokat, kiegyenlíti a hegeket és foltokat.

PP VITAMIN

A nikotinsav vagy PP-vitamin serkenti a bőrsejtek regenerálódását, javítja a bőr mikrokeringését, enyhíti a megereszkedettséget, jól enyhíti a gyulladásokat és megakadályozza a transzepidermális nedvességvesztést.

Javítja a bőr tónusát és textúráját, csökkenti az életkorral összefüggő elváltozások első jeleit: a ráncokat és a pigmentációt. Alkalmas zsíros problémás bőr ápolására is, szabályozza a faggyúmirigyek működését és a faggyúszintézist.

BÉTA KAROTIN

A bőr hidratálásáért és puhításáért felelős másik antioxidáns vitamin a béta-karotin, amely a hajmaszkokban is megtalálható.

A bőrkrémek alapjául szolgáló komponens segít megerősíteni és megvédeni a hámréteget az ultraibolya sugárzás és a fotoöregedés negatív hatásaitól, és megtalálható a fényvédőkben. A béta-karotin az A-vitamin forrása.

Amennyiben Te is szeretnél egy professzionális bőrmegújító kezelésen részt venni:

Jóni Renáta szépségszalon, Hodász, Dózsa György utca 161. Bejelentkezés: +36 30 597 0083